«Київміськвторресурси»

Виробничо-заготівельне підприємство «Київміськвторресурси»

Історія створення
Підприємство «Київміськвторресурси» засноване 1948 року (колишня назва «Київоблутильсировина»).
 В 1992 році приватизовано трудовим колективом шляхом викупу цілісного майнового комплексу, до складу якого увійшли виробничі цехи та інша нерухомість, що знаходиться на території бази-заводу «Київміськвторресурси» (м. Київ, вул. Степана Сагайдака, 112), а також обладнання, механізми, транспортні засоби та магазини-пункти прийому відходів як вторинної сировини (капітальні споруди) загальною кількістю 48 одиниць. Таким чином було створено колективне підприємство «Київміськвторресурси».
 В 1996 році колективне підприємство «Київміськвторресурси» було реорганізовано у ТОВ «Київміськвторресурси».
Учасники виробничо-заготівельного підприємства «Київміськвторресурси»
Учасниками ТОВ «Київміськвторресурси» є фізичні осіби – колишні працівники державного та колективного підприємства «Київміськвторресурси». Ці учасники за тринадцять років існування ТОВ «Київміськвторресурси» змогли значно розширити можливості для досягнення суттєвих результатів в діяльності підприємства, зокрема: кількість власних транспортних засобів з 31 одиниці (1996 р.) зросла до 89 одиниць (2009 р.); кількість власних приймальних пунктів зросла до 296 одиниць (2009 р.); придбано технологічну лінію для сортування та пакетування відходів; придбано нову технологічну лінію для переробки полімерних відходів і виготовлення поліетиленового агломерату та грануляту.
З 1996 року директором ТОВ «Київміськвторресурси» є Ольга Михайлівна Малахова-Чуднер.
Історико-етнографічний музей «Київміськвторресурси»
На території бази-заводу (вул. Степана Сагайдака, 112) відкрито історико-етнографічний музей, в якому налічується понад 1 мільйон експонатів – предметів побуту, живопису, літератури, релігії, скульптури, народної творчості, музичної культури, знаряддя виробництва і т.п. Частина експонатів музею – це речі, що потрапили до підприємства у якості вторинної сировини від населення не тільки міста Києва, а й з усіх регіонів України. Інша частина експонатів – речі, що мають величезну історичну та художню цінність, які цілеспрямовано надавались до музею одинокими жителями похилого віку.
Основні напрямки діяльності виробничо-заготівельного підприємства«Київміськвторресурси»
Станом на 1.11.2009 року підприємство має такі показники: кількість працюючих становить 1614 осіб (з урахуванням дочірніх регіональних підрозділів); обсяги заготівлі та первинної переробки відходів дорівнюють близько 6 тис. тонн щомісячно (понад 42 тис. кубометрів); розмір відрахувань до бюджету та податкових платежів в середньому дорівнює 248 тис. грн. щомісячно.
Основна діяльність підприємства – збір, заготівля, сортування, обробка та первинна переробка наступних твердих промислових та побутових відходів як вторинної сировини по групам та у обсягах: склобій (в середньому щомісячно 1485 тонн); пошкоджені дерев’яні піддони (в середньому щомісячно 70 тонн); пластмасса (в середньому щомісячно 40 тонн); використана поліетиленова упаковка (в середньому щомісячно 125 тонн); використані ПЕТФ-пляшки (в середньому щомісячно 160 тонн); макулатура (в середньому щомісячно 3850 тонн); текстиль (в середньому щомісячно 75 тонн); зношені шини (в середньому щомісячно 140 тонн); використані алюмінієві банки з-під напоїв (в середньому щомісячно 25 тонн).
Збір і заготівлю твердих промислових та побутових відходів як вторинної сировини організовано з двох джерел – від населення через мережу спеціалізованих приймальних пунктів (загалом 296 пунктів, з яких в м. Києві – 219 пунктів, 51 пункт в Київському та 26 пунктів – в інших регіонах України) та від юридичних осіб (промислових і торгівельних підприємств, організацій та установ). За відходи, одержані з обох джерел підприємство «Київміськвторресурси» сплачує грошові кошти за кожний прийнятий кілограм.
Прийняті таким чином відходи це підприємство власним транспортом доставляє на свою базу-завод (м. Київ, вул. Степана Сагайдака, 112) для подальшого сортування, обробки, пакетування та первинної переробки.
«Київміськвторресурси» — переможець конкурсу на краще столичне спеціалізоване підприємство
У 2004 році підприємство «Київміськвторресурси» стало переможцем конкурсу на краще столичне спеціалізоване підприємство по роботі з відходами (конкурс проводить столична держадміністрація один раз на 5 років).
У цьому ж році це підприємство разом з фахівцями Київської міської державної адміністрації розробило та почало впроваджувати у м. Києві санітарно-екологічну програму «Відходи виробництва та споживання – у господарський обіг». На виконання цієї програми підприємство «Київміськвторресурси» планувало протягом трьох років закупити і встановити в місті Києві близько 300 додаткових спеціалізованих пунктів-кіосків по прийому відходів як вторинної сировини.
Нажаль, економічне становище нашої країни, яке склалося в останні роки та згодом переросло в суттєву кризу, не дозволило повністю виконати задумане: станом на 01.11.2009 року вдалося ввести в експлуатацію лише 171 пункт-кіоск (додатково до 48 працюючих з радянських часів стаціонарних павільйонів-магазинів «СТИМУЛ»).
Кияни добре знають ці спеціалізовані пункти-кіоски за їх яскравий зелено-жовтий колір. В цих пунктах підприємство забезпечило прийом за готівкові кошти від населення широкого спектру відходів (склобій, пошкоджені дерев’яні піддони, пластмаса, використана поліетиленова плівка та упаковка, використані ПЕТФ-пляшки, макулатура, текстиль, зношені шини, алюмінієві банки з-під напоїв). Економічний та екологічний ефект цієї програми для столиці є вражаючим: навантаження на сміттєзвалища знизились майже на 30 %, причому всі ці відходи вивозяться підприємством «Київміськвторресурси» не на звалища, а на переробку та абсолютно безкоштовно для столичного бюджету.
З виробничо-заготівельним підприємством «Київміськвторресурси» співпрацює понад 330 тисяч чоловік
Постійні відвідувачі приймальних пунктів підприємства «Київміськвторресурси» – це понад 330 тисяч чоловік. Здебільшого, це представники малозабезпечених верств населення (пенсіонери, інваліди, багатодітні та малозабезпечені сім’ї), які шляхом здачі вторинної сировини одержують додаткові кошти для поліпшення свого матеріального становища, а інколи навіть взагалі для свого існування.
Крім того, на сьогоднішній день кожний з приймальних пунктів підприємства «Київміськвторресурси», які працюють в Києві та в інших регіонах України (всього 296 пунків), мають понад близько 180 тисяч постійних відвідувачів, життя яких повністю залежить від діяльності цього підприємства і які за це йому щиро віддані.
Слід зазначити, що з кожним днем криза поповнює кількість людей, що починають знаходити матеріальну і моральну підтримку в приймальних пунктах підприємства «Київміськвторресурси». Вони є політично свідомими громадянами і зацікавлені в подальшому функціонуванні та розвитку мережі приймальних пунктів ТОВ «Київміськвторресурси».